Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Radziemicach

Tłusty czwartek w bibliotece

Utworzono dnia 13.02.2018

W dniu 8 lutego w „Tłusty czwartek” zaproszono do biblioteki grupę 5 - latków z Oddziału Przedszkolnego w Radziemicach. Wizyta miała charakter zapoznawczy. Dla części dzieci była to pierwsza wizyta w Bibliotece podczas której miały okazję poznać jej pracowników i zobaczyć książki, które oferuje placówka w Dziale Dziecięcym. Zdobytą wcześniej wiedzę mogły zweryfikować obserwując pracę Pani bibliotekarki. Obejrzały księgozbiór i poznały podstawowe zasady tu panujące.

O tym, że w tym miejscu należy zachowywać się cicho przedszkolaki wiedziały doskonale, czego dały doskonały przykład z uwagą słuchając czytanej bajki pt. „Królewna Śnieżka”. Następnie odbył się sprawdzian tego co zapamiętali po wysłuchaniu przygód Krasnoludków i Śnieżki oraz ze spaceru po bibliotece. Zadaniem dzieci było odszukanie postaci z bajki, które ukryły się między regałami bibliotecznymi. Okazało się że dzieci są uważnymi obserwatorami bo doskonale poradziły sobie z zadaniem. Kolejnym punktem była zabawa w „zatrute jabłko”. Dzieci stojąc w kręgu musiały podawać sobie jabłuszko z rak do rąk. Na słowo stop osoba trzymająca owoc zapadała w sen. Na końcu zwycięzca budził śpiące dzieci dotykiem. Zabawa ta rozwijała szybkość i refleks. Na koniec przedszkolaki miały również okazję skonsumować pyszne pączki z okazji tłustego czwartku, oczywiście nie zapomniały umyć rąk po jedzeniu. Dzieci nie mogły ukryć zachwytu i ciekawości.

W trakcie spotkania przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań związanych z Biblioteką, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi m. in. Czym jest biblioteka? Jakie są rodzaje książek? Skąd się biorą książki w Bibliotece? Po co są w książkach pieczątki i numery? Kto może korzystać z Biblioteki i co należy zrobić aby zostać czytelnikiem?
Była to naprawdę miła, ciekawa i udana wizyta. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej rozbudziliśmy zainteresowania naszych przedszkolaków i zachęciliśmy do tego aby częściej odwiedzały Bibliotekę.

Tłusty czwartek w bibiliotece

Utworzono dnia 13.02.2018, 10:00

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 16

W tym miesiącu: 42

W poprzednim miesiącu: 87

Wszystkich: 1924