Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

I edycja 2012 r.

                  W dniu 7 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radziemicach odbyła się impreza propagująca czytelnictwo zatytułowana „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku” Nie od dziś wiadomo że głośne czytanie dzieciom nawet do 13-ego roku życia zaspokoją wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Kształtuje na całe życie nawyk czytania i zdobywania wiedzy. Pomysł zorganizowania dzisiejszego spotkania został zaczerpnięty z sąsiedniej Gminy Pałecznica gdzie cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców, myślę że u nas będzie podobnie i na stałe wpisze się w kalendarz działań biblioteki.

               Podczas spotkania po wystąpieniach zaproszonych gości odbyło się głośne czytanie dzieciom do którego zaangażowano Wójta Gminy Radziemice – Tomasza Wilka, Przewodniczącą Rady Gminy Radziemice – Panią Danutę Molong, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łętkowicach – Panią Annę Wcisło oraz Panią Krystynę Błaut – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy. Po głośnym czytaniu przystąpiono do głównego punktu programu rozdania książeczek dzieciom. Książeczki wręczał Wójt Gminy Radziemice. Po rozdaniu książeczek Pani Katarzyna Molong- Szreniawska – nauczyciel w Przedszkolu w Radziemicach przygotowała dla dzieci dwie zabawy aby ich zaangażować w oczekiwaniu na występ teatrzyku „MASKA” z Krakowa w spektaklu „Małe co nieco Tygryska”. Po występie teatrzyku podziękowano wszystkim za przybycie i zaproszono na poczęstunek.

                Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Radziemicach dziękuje wszystkim tym bez pomocy których ta impreza by się nie odbyła, dziękuje: Pani Józefie Antos która przygotowała dekoracje, Paniom Marcie Przeniosło, Sylwi Nowak, Ewelinie Formickiej, Agnieszce Kita, za pomoc w przygotowaniu sali i upieczenie ciast.

I edycja "Od czwartego roku..."

Utworzono dnia 02.02.2017, 09:49

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny