Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

II edycja 2013 r.

          W dniu 7 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radziemicach odbyła się II edycja imprezy propagującej czytelnictwo zatytułowanej „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku” Nie od dziś wiadomo że głośne czytanie dzieciom nawet do 13-ego roku życia zaspokoją wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Kształtuje na całe życie nawyk czytania i zdobywania wiedzy.   

         Pomysł zorganizowania dzisiejszego spotkania został zaczerpnięty z sąsiedniej Gminy Pałecznica gdzie cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców.

            Podczas spotkania po wystąpieniach zaproszonych gości dzieci z Przedszkola w Radziemicach pod opieką Pani Katarzyny Molong-Szreniawskiej zaśpiewały piosenkę „Cała Polska czyta dzieciom”, następnie przykład pięknego czytania dali dorośli do którego zaangażowano Wójta Gminy Radziemice – Tomasza Wilka, Dyrektora Zespołu Szkół w Radziemicach – Pana Pawła Zagórskiego, Przyjaciela Bibliotek – Pana Czesława Błauta, Proboszcza Parafii Zielenice – ks. dr Krzysztofa Kozioła oraz Kierownika Wielofunkcyjnej Świetlicy Oświatowej w Radziemicach – Pana Pawła Jagłę. Po głośnym czytaniu nadszedł czas na gościa specjalnego którym była autorka pisząca dla dzieci Pani Wioletta Grzywnowicz która opowiadała o swojej twórczości, odczytała jedną z wesołych historyjek zatytułowaną „Diabelski pomysł” podczas którego dzieci żywo reagowały na przygody dwóch psotnych chłopców nawet przyrzekały autorce że oni diabelskich pomysłów nie mają bo są grzeczni. Po spotkaniu z autorką krótki występ artystyczny dała grupa 5-latków z Radziemic pod opieką Pani Urszuli Stępień. Dzieci wcieliły się w role postaci z bajek które najczęściej spotykamy w książkach, a książki te można wypożyczyć w bibliotece przyrzekały również że będą je szanować. Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment rozdania książeczek dzieciom. Książeczki wręczał Wójt Gminy Radziemice. Na koniec podziękowano wszystkim tym z którymi Biblioteka współpracuje przez cały rok organizując różnego rodzaju imprezy za ich zaangażowanie, dobrą wole i pomocną dłoń.

            Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Radziemicach dziękuje wszystkim tym bez pomocy których ta impreza by się nie odbyła, dziękuje: Pani Józefie Antos która przygotowała dekoracje i wyśmienite babeczki, Paniom Marcie Przeniosło, Sylwi Nowak, Ewelinie Formickiej, za pomoc w przygotowaniu sali i upieczenie ciast.

II edycja "Od czwartego roku..."

Utworzono dnia 02.02.2017, 12:03

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny