Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

III edycja 2014 r.

„Od czwartego roku… - edycja trzecia”

     W dniu 7 listopada 2014r. w Wielofunkcyjnej Świetlicy Oświatowej w Radziemicach odbyła się już III edycja akcji propagującej czytelnictwo „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”, na którą zapraszane są wszystkie dzieci 4-letnie wraz z rodzicami z terenu Gminy Radziemice. Podczas spotkania dzieciom wręczane są książeczki przez Wójta Gminy.

    Spotkanie rozpoczęło się od muzycznego akcentu w wykonaniu grupy przedszkolaków z oddziału Przedszkolnego w Radziemicach pod opieką Pani Katarzyny Molong-Szreniawskiej którzy, zaśpiewali piosenkę pod tytułem „Bajeczki”. Po powitaniu wszystkich przybyłych na uroczystość poproszono o zabranie głosu - Wójta Gminy Radziemice, następnie kilka słów o czytaniu i wartościach wypływających z głośnego czytania przedstawiła Pani Krystyna Błaut – koordynator akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, na co dzień kierująca Biblioteką Publiczną w Pałecznicy. To Ona zapoczątkowała zwyczaj rozdawania książeczek dzieciom 4-letnim, który obecnie jest praktykowany w wielu przedszkolach, bibliotekach i gminach w Polsce. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Grażyną Kustra która, wywodzi się z naszej Gminy, bo pochodzi z Błogocic. Jest absolwentką Pedagogiki Opiekuńczej i Wychowawczej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Przez szereg lat pracowała jako pedagog szkolny w jednej z Krakowskich Szkół Średnich. Jej bajki odznaczają się przystępnym ujęciem tematu, intrygującą fabułą pobudzającą wyobraźnię młodych czytelników. Odwołuje się w nich do wrażliwości i dziecięcego poczucia humoru. Miłość do czytania książek zaszczepiła w niej jej babcia która, opowiadała jej dużo bajek i przeczytanych przez siebie książek co rozbudziło w niej wyobraźnie. Podczas spotkania Pani Grażyna opowiadała o tym co ją skłoniło do pisania książek, skąd czerpała inspirację, zaprezentowała jedno opowiadanie zatytułowane „Marzenia się spełniają” ze zbioru opowiadań „Na krakowskim rynku wszystko zdarzyć się może”, po przeczytaniu bajki rozdała dzieciom kolorowanki - smoka wawelskiego oraz przekazała po 1 egzemplarzu swojej książki do oddziałów przedszkolnych w Łętkowicach, Radziemicach i Zielenicach oraz do biblioteki za co serdecznie dziękujemy.

    Po spotkaniu autorskim przystąpiono do rozdawania książeczek dzieciom które, wręczał Wójt Gminy Radziemice – Tomasz Wilk.

    Ostatnim punktem programu był występ artystyczny który, zaprezentowała grupa teatralna z Zespołu Szkół w Radziemicach pod opieką Pani Katarzyny Duch, było to przedstawienie o smoku wawelskim i jego śmiesznych przygodach. Podczas występu dzieci żywo reagowały na przygody smoka i jego przyjaciół co było dowodem na to, że występ im się podoba.

     Po przedstawieniu teatralnym podziękowano wszystkim tym z którymi współpracujemy przez cały rok przy organizowaniu różnych form działalności – za ich zaangażowanie, dobrą wolę i pomocną dłoń - DZIĘKUJEMY.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny