Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

IV edycja 2015 r.

    W dniu 4 listopada w Wielofunkcyjnej Świetlicy Oświatowej w Radziemicach odbyła się już czwarta edycja imprezy propagującej czytelnictwo „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. W czasie spotkania dzieci czteroletnie z Gminy Radziemice, otrzymują książeczkę z rąk Wójta Gminy. Jej celem jest zachęcanie rodziców do głośnego czytania książek swoim dzieciom. Poprzez wspólne czytanie jest budowana miedzy nimi bliska więź emocjonalna co daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i miłości. Głośne czytanie w przyszłości owocuje ich szerszą wiedzą o otaczającym świecie, podejmują lepsze decyzje, zazwyczaj lepiej radzą sobie w szkole, w życiu i w późniejszej pracy.

    Uroczystość rozpoczęła się od muzycznego akcentu. Grupa 5-latków pod opieką Pani Urszuli Stępień z Przedszkola w Radziemicach zaśpiewała piosenkę „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Następnie powitano wszystkich przybyłych gości, wśród których byli oprócz dzieci 4-letnich i ich rodziców: Proboszcz Parafii Rzymsko Katolickiej w Radziemicach ks. wicedziekan Stanisław Mika, Proboszcz Parafii w Zielenicach ks. dr Krzysztof Kozioł, wicestarosta Powiatu Proszowickiego Pan Jacek Tomasik, a w zastępstwie Komendanta Powiatowego Policji w Proszowicach przybyli funkcjonariusze Pani Elżbieta Kowal i Dariusz Żabicki, byli wśród nas także Dyrektor Zespołu Szkół w Radziemicach – Pan Paweł Zagórski, Prezes Koła Emerytów i Rencistów – Pan Tadeusz Antos, koleżanki bibliotekarki: Pani Ewelina Żywot-Kopeć – Instruktor MBP w Proszowicach, Pracownica Filii MBP w Ostrowie - Pani Halina Rokita i Pracownica Filii Biblioteki Publicznej w Łętkowicach - Pani Józefa Antos. Na uroczystość przybyły również nauczycielki z oddziałów Przedszkolnych z Łętkowic i Radziemic wraz z wychowankami – Panie: Ilona Pabian, Monika Paliga-Szopa, Izabela Nowak, Katarzyna Molong-Szreniawska, Lucyna Krężołek, Urszula Stępień. Po powitaniu poproszono o zabranie głosu Wójta Gminy Radziemice – mgr Marka Słowińskiego, który mówił o zaletach głośnego czytania. Kolejnym punktem programu było czytanie wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Czytali go wspólnie zaproszeni goście, dając przykład do naśladowania dzieciom i rodzicom. Wreszcie nadszedł najważniejszy moment uroczystości – rozdanie książeczek dzieciom. Po tej części spotkania dzieci z Koła Teatralnego przy Zespole Szkół w Radziemicach pod opieką Pani Elżbiety Zagórskiej, zaprezentowali nam przedstawienie o Smoku Wawelskim, podczas którego zgromadzone dzieci żywo reagowały na przygody smoka co dowodziło że występ im się spodobał. Imprezę zakończył skromny poczęstunek.

    Na koniec chciałabym serdecznie podziękować wszystkim tym którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, bo to dzięki owocnej współpracy, zaangażowaniu, dobrej woli i pomocnej dłoni, odbyła się już czwarta edycja tej uroczystości. DZIĘKUJĘ.

Jolanta Kupczyk

IV edycja "Od czwartego roku..."

Utworzono dnia 02.02.2017, 12:24

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny