Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK - spotkanie II 2017

          W dniu 15.03.2017r odbyło się w bibliotece drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęciliśmy je powieści Michelle Cohen Corasanti „Drzewo migdałowe”.

         Główny bohater młody Palestyńczyk – Ahmad – żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro. W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie.

         Klubowicze stwierdzili, iż jest to przede wszystkim powieść bardzo emocjonalna i często chwytająca za serce. Książkę czyta się też bardzo szybko. Zmusza do refleksji. Nie pozwala się od siebie oderwać. Sprawia, że takie pojęcia jak nienawiść i miłość nabierają nowego znaczenia.

DKK- spotkanie II 2017

Utworzono dnia 20.03.2017, 09:13

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny