Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Październikowe spotkanie DKK - "Ciastko z wróżbą"

Utworzono dnia 19.10.2023

„Ciastko z wróżbą” - Spotkanie DKK

W jesienne popołudnie 18 października klubowicze dyskutowali na temat książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pt. „Ciastko z wróżbą”.Autorka w swojej książce kontynuuje historie bohaterów serii pt. „Cukiernia pod Amorem”. Akcja toczy się współcześnie w sierpniu 2016 roku.  W związku z obchodami Dni Gutowa organizowany jest    konkurs cukierniczy.

Tym razem dorosły syn Heleny i Waldemara Hryciów, Zbyszek przygotowuje ciastka z wróżbą. W tym samym czasie u Igi i Xavierego w hotelu spotykają się po 50-sieciu latach dwie, teraz już prawie 70-letnie przyjaciółki: Teresa i Monika, które dotychczas mieszkały w różnych zakątkach świata. Teresa bardzo chora razem z córką i wnuczką przyjechała do Gutowa, żeby rozliczyć się z przeszłością, która dla kilku osób może być bardzo niewygodna i bolesna. Monika natomiast reprezentuje spadkobierców dawnych właścicieli cukierni. Wie, że ma przed sobą trudne zadanie do wykonania, które może zniszczyć życie obecnych posiadaczy. Poznajemy losy Teresy i Moniki od roku 1945, aż po 1967 rok. Obie zaznały biedy i głodu podczas niełatwego dzieciństwa, ale połączyła je osoba Pawlaka, który nauczył je rywalizacji i dążenia do obranego celu. 

Zdaniem uczestników dyskusji powieść „Ciastko z wróżbą” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk czyta się wyśmienicie. Ciekawa historia, interesująca konstrukcja, mieszanie się teraźniejszości z przeszłością, wyśmienita narracja i piękny język sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Dostarczyła ona klubowiczom wiele miłych doznań, wyrazem których była ożywiona dyskusja, zachęcająca do sięgnięcia po kolejne tomy tej książki.

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 19.10.2023, 14:10

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 23

W tym miesiącu: 61

W poprzednim miesiącu: 111

Wszystkich: 9973