Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Promocja folderu "Gmina Radziemice - Przyjazne miejsce do życia"

Utworzono dnia 19.10.2023

Promocja folderu "Gmina Radziemice - Przyjazne miejsce do życia"

W dniu 11 października w Łętkowicach odbyło się spotkanie promujące wydany folder o gminie Radziemice z jej mieszkańcami jak również z zaproszonymi gośćmi. Spotkanie zorganizowała Gmina Radziemice oraz Stowarzyszenie Nestor Klub z Łętkowic, które na ten cel pozyskało środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na zadanie publiczne "Mecenat Małopolski - edycja I" pn. Nasza Mała Ojczyzna - na przełomie dziejów".

Wydanie folderu przez Stowarzyszenie w którego skład wchodzą seniorzy posiadający dużą wiedzę na temat gminy i jej historii to duże udogodnienie, szczególnie dla osób spoza Gminy jak i studentów, którzy często korzystają z tego typu wydawnictwa, pisząc rozmaitego rodzaju prace o Gminie. Znajdują się w nim m.in. informacje o historii i zabytkach. Są w nim opisy i relacje fotograficzne z cyklicznych imprez, odbywających się na terenie gminy. Zawiera także informacje o placówkach oświatowych, organizacjach i wydarzeniach sportowych oraz gminnej infrastrukturze.

Będzie rozpowszechniany wśród gości i mieszkańców gminy. W wersji elektronicznej będzie dostępny na stronie: www.radziemice.gmina.pl.

Spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenia witając przybyłych gości wśród których byli: Pan Marek Słowiński - Wójt Gminy Radziemice, Pan Piotr Łakomy - Zastępca Wójta Gminy Radziemice, Pan Waldemar Przeniosło - Przewodniczący Rady Gminy Radziemice, Pani Anna Jelonkiewicz - Kierownik USC, Pani Anna Białczyk - Dyrektor ŚDS we Wrocimowicach, Pani Anna Więcławek - Dyrektor SP Łętkowice, Pan Paweł Zagórski - Dyrektor SP Radziemice, Pan Wiesław Paluch - Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Proszowicach. Następnie omówił wydany folder przy pomocy wyświetlanej prezentacji.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał wydaną publikację, której celem jest przybliżenie historii, kultury i tradycji oraz gospodarki naszej gminy. Będzie ona cennym źródłem informacji dla przyszłych pokoleń i kolekcjonerów lokalnej historii. Folder wszechstronnie prezentuje naszą gminę i zachęca do jej odwiedzenia, zamieszkania oraz inwestowania. W spotkaniu uczestniczyli również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy we Wrocimowicach dla których udział w uroczystości był okazją do integracji.

Oprawę artystyczną uświetniającą wydanie folderu zapewnił zespól „Czerwone Korale”, utworzony przez Związek Emerytów i Rencistów z Łętkowic pod kierownictwem Prezesa Tadeusza Antosa.

Relacja z promocji foldera

Utworzono dnia 19.10.2023, 14:16

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 23

W tym miesiącu: 61

W poprzednim miesiącu: 111

Wszystkich: 9973