Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

V edycja 2016 r.

V edycja „Od czwartego roku…”

     W dniu 9 listopada 2016 roku w Wielofunkcyjnej Świetlicy Oświatowej w Radziemicach po raz piąty odbyła się impreza propagująca czytelnictwo wśród najmłodszych, zatytułowana „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. Jak co roku podczas spotkania wszystkie czteroletnie dzieci z Gminy Radziemice otrzymały z rąk Wójta Gminy książeczkę. Głównym celem akcji jest zachęcenie rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom. Z takiego rozwiązania wynikają same korzyści nie tylko dla najmłodszych. Dzięki głośnemu czytaniu jesteśmy w stanie zbudować silniejszą więź emocjonalną i poczucie bliskości z dzieckiem. Czas spędzony na wspólnym czytaniu z pewnością zaowocuje w przyszłości. Dzieci, którym są czytane na głos książki znacznie lepiej się rozwijają. Czytanie uczy je języka i myślenia, pobudza wyobraźnię i polepsza pamięć, przynosi wiedzę i wzorce dobrych zachowań. Odczytywanie pokazuje dzieciom w jaki sposób odróżnić dobro od zła, jednocześnie zachęcając do refleksji nad własnym zachowaniem i konsekwencjami, które za sobą niesie. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszym świecie przepełnionym środkami masowego przekazu (telewizja, internet, gry komputerowe) oraz ustawiczną pogonią za pieniądzem.

    Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zgromadzonych gości przez Dyrektor Wielofunkcyjnej Świetlicy Oświatowej Panią Jolantę Kupczyk. Po powitaniu głos kolejno zabrali Wójt Gminy Radziemice mgr Marek Słowiński, Pan Jacek Tomasik i Pani Anna Wiśniewska wszyscy zgodnie mówili o zaletach płynących z głośnego czytania dzieciom oraz o tym jak ważne są akcje takie jak ta, które zachęcają do takiej formy spędzania czasu z dziećmi. Następnie zaproszeni goście dając przykład do naśladowania zarówno dzieciom jak i ich rodzicom odczytali wiersz pt. „Bajki”, po czym nastąpiło wręczenie dzieciom pamiątkowych książeczek, które w założeniu mają stać się dla nich i dla ich rodziców zachętą do rozpoczęcia lub kontynuacji głośnego czytania w domu. Kolejnym etapem spotkania był występ dzieci z koła teatralnego Zespołu Szkół w Radziemicach, które pod przewodnictwem Pani Katarzyny Duch przygotowały spektakl pt. „Najcenniejszy dar”. Zgromadzone na sali przedszkolaki żywo reagowały na przygody bohaterów, którzy w swoim przedstawieniu nieśli za sobą przesłanie o tym, iż najważniejszą cechą, którą może posiadać człowiek jest dobroć. Po zakończeniu występu przybyli goście, rodzice i dzieci udali się na skromny poczęstunek.

    Oprócz czterolatków i ich rodziców do WŚO przybyli: Zastępca Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Pani Anna Wiśniewska, członek Zarządu Powiatu Proszowickiego Pan Jacek Tomasik, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Radziemicach ks. wicedziekan Stanisław Mika, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Zielenicach ks. dr Krzysztof Kozioł, Aspirant sztabowy Elżbieta Kowal z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, Koordynator wojewódzkiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Pani Krystyna Błaut, Pomysłodawca programu „Od czwartego roku…” Pan Czesław Błaut, Prezes Koła Emerytów i Rencistów z Łętkowic Pan Tadeusz Antos a także Dyrektor Zespołu Szkół w Radziemicach Pan Paweł Zagórski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łętkowicach Pani Anna Więcławek, Kierownik Szkoły Podstawowej w Zielenicach Pan Wojciech Janczyk oraz Pani Józefa Antos- pracownik Filii biblioteki w Łętkowicach, Pani Ewelina Żywot- Kopeć – Instruktor MBP w Proszowicach, Pani Maria Gawron- pracownik MBP w Proszowicach, Pani Ilona Chrzanowska- Gołdyn – Kierownik GBP w Pałecznicy. Na uroczystości pojawiły się również nauczycielki z oddziałów przedszkolnych z Łętkowic, Zielenic i Radziemic wraz z wychowankami- Panie: Ilona Pabian, Monika Paliga- Szopa, Izabela Nowak, Lucyna Krężołek oraz Urszula Stępień.

V edycja "Od czwartego roku..."

Utworzono dnia 16.11.2016, 17:10

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny