Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Nowości czytelnicze

Utworzono dnia 06.04.2023

Warsztaty wielkanocne z przedszkolakami

Utworzono dnia 06.04.2023

Jak każdego roku tuż przed Wielkanocą odbyły się warsztaty plastyczne z przedszkolakami z grup "Sówki", "Pszczółki", "Motylki" i "Tygryski". Dzieci wyklejały papierowe jajeczka guziczkami. Przedszkolaki z radością i zaangażowaniem wykonywały ozdoby.

"Kobieta to ocean tajemnic"-Dzień Kobiet w GOK

Utworzono dnia 10.03.2023

Kobieta to ocean tajemnic - tak brzmiało hasło tegorocznego "Dnia Kobiet", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Radziemicach. Dzień Kobiet to jeden z nielicznych dni w roku kiedy to świętują głównie same Panie. Jak co roku na uroczystość przybyły Panie aby w wyjątkowy sposób uczcić swoje Święto, wśród nich były Panie Radne i Sołtyski, Panie należące do Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów z Łętkowic, Panie Prezeski i Członkinie KGW z Gminy Radziemice, Panie pracujące w Urzędzie Gminy w Radziemicach, Panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki. Wśród nich nie zabrakło również: Pani Eweliny Żywot-Kopeć i Pani Marii Gawron z PiMBP w Proszowicach, Pani Haliny Kocioł - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Radziemicach, Pani Anny Białczyk - Kierownik ŚDS Wrocimowice, Pani Barbara Grudzień - wieloletni Dyrektor Małopolskiej Hodowli Roślin w Radziemicach, Pani Anna Wcisło - była Dyrektor SP Łętkowice, wśród gości zaproszonych byli także Pan Marek Słowiński - Wójt Gminy Radziemice, Pan Piotr Łakomy - Z-ca Wójta Gminy Radziemice, Pan Waldemar Przeniosło - Przewodniczący Rady Gminy Radziemice, Pan Paweł Zagórski - Dyrektor SP Radziemice, Pan Tadeusz Antos - Prezes ZERiI z Łętkowic jak również jego zastępca Pan Marek Mental. Spotkanie rozpoczęto życzeniami złożonymi przez Wójta Gminy Radziemice wszystkim obecnym Paniom. Aby ten dzień był miłym przerywnikiem w naszej codzienności wystąpili z programem artystycznym uczniowie z SP Radziemice należący do Kółka Teatralnego Tanecznego, których do występu przygotowała Pani Elżbieta Zagórska - nauczyciel SP Radziemice. Z programem artystycznym wystąpili również Członkowie Koła Emerytów i Rencistów z Łętkowic, którzy tworzą zespół "Czerwone korale" zaprezentowali się z programem okazjonalnym zatytułowanym "Kobiety Kobietom i Panowie też". 

czytaj dalej... na temat: "Kobieta to ocean tajemnic"-Dzień Kobiet w GOK

Dzień Koniet

Utworzono dnia 06.03.2023

Z dedykacją dla Wszystkich Pań liryczny prezent…

A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,

Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,

Zdradliwa i wierna, i dobra i zła, I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...

I anioł i demon, i upiór i cud,

I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.

Początek i koniec...

 

(J. Tuwim)

czytaj dalej... na temat: Dzień Koniet

Konkurs na Ozdobę Wielkanocną

Utworzono dnia 16.02.2023

Nawiązując do zbliżającej się Wielkanocy – najradośniejszych, najbardziej wiosennych i kwitnących świąt, Gminna Biblioteka Publiczna w Radziemicach serdecznie zaprasza najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną .

czytaj dalej... na temat: Konkurs na Ozdobę Wielkanocną

Walentynki w bibliotece

Utworzono dnia 15.02.2023

Walentynki w bibliotece

Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas w dniu 14 lutego 2023 roku z okazji Walentynek biblioteka dla przedszkolaków przygotowała kilka atrakcji

. Dzieci wysłuchały pogadanki o zwyczajach walentynkowych, historii i tradycji obchodzenia Walentynek, dowiedziały sie też kto to był św. Walenty. Słuchały walentynkowych wierszy i opowieści, odgadywały zagadki z bajek: "kto kogo kocha, kto kogo lubi". Następnie zorganizowano zabawę ruchową, która wyłoniła spośród chłopców i dziewczynek Króla i Królową Walentynek. Po wyłonieniu zwycięzców nadszedł czas na taniec Walentynkowy. Kolejną atrakcją było wykonanie z przygotowanych serduszek postaci zwierzątek. Każda z grup otrzymała do wyklejenia postać odzwierciedlającą nazwę grupy przedszkolnej w ten sposób powstały, Sówki, Motylki, Pszczółki i Tygryski. Na tle ścianki Walentynkowej wykonano zdjęcia przedszkolakom z ich przyjaciółmi, kolegami, sympatiami. To były spotkania pełne spontanicznych emocji i pozytywnych uczuć.

Na koniec zajęć panie bibliotekarki miały dla każdego dziecka słodki upominek w postaci lizaka serduszka.

Był to dzień miłych wrażeń!!!

czytaj dalej... na temat: Walentynki w bibliotece

Grudniowe spotkanie DKK- "Warszawianka" Idy Żmiejewska

Utworzono dnia 19.12.2022

Warszawianka – Ida Żmiejewska

Tym razem uwagę klubowiczów skupiła książka „Warszawianka” Idy Żmiejewskiej, która została poddana dyskusji na grudniowym spotkaniu DKK. Autorka napisała parę książek fantasty oraz science - fiction, które się dobrze przyjęły. Jest pasjonatką historii a z zawodu doradczynią zawodową, zaś z wykształcenia pedagogiem.

Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie, w 1885 roku. Oś intrygi stanowi śledztwo w sprawie śmierci znanego adwokata, którego pewnej listopadowej nocy zamordowano w miejskim burdelu. Sprawę – wraz z sędzią śledczym – prowadzi młody rosyjski policjant, który zaledwie przed kilkoma dniami przyjechał do Warszawy z Petersburga. Policjant podczas wykonywania obowiązków, poznaje córkę zmarłego; mimo początkowej niechęci, między młodymi nawiązuje się nić porozumienia, która z czasem przeradza się w poważne uczucie. Problem tkwi jednak w tym, że panna ma narzeczonego-socjalistę, który czeka w Cytadeli na proces, zaś związki polsko-rosyjskie są w Nadwiślańskim Kraju uznawane niemal za zdradę... „Warszawianka” opowiada nie tylko o nieodpowiedniej miłości i morderstwie. To opowieść także o oddaniu rodzinie, jej dobrego imienia. Tego, że koniec końców jest ona dobrem bezcennym. „Co by nie robić, krew jest gęstsza niż woda”. Warto jednak życie oddać na zmarnowanie w nieszczęściu, byle bliskich od nędzy odratować? Tutaj zostaje również zadane pytanie – czymże jest istota zła i dobra, i co je różni?

czytaj dalej... na temat: Grudniowe spotkanie DKK- "Warszawianka" Idy Żmiejewska

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 02.12.2022

​Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy.

Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie", „Jadą, jadą misie", brały udział w zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne.

czytaj dalej... na temat: Dzień Pluszowego Misia

Piąte spotkanie DKK- "idealneżycie"

Utworzono dnia 02.12.2022

"Idealne życie" Katarzyny Kołczewskiej było tematem dyskusji kolejnego spotkania klubu DKK działającego przy Bibliotece Publicznej w Radziemicach. Książka opisuje trudne życie, pełne przeciwności i braku zrozumienia. Obserwowane z boku cudze życie to sielanka a nie każdy ma możliwość lub chęć spojrzeć głębiej.

Wzorowa rodzina. Doskonała praca. Wydarzenia, których nie można wytłumaczyć. Elżbieta, dyrektorka firmy farmaceutycznej, zaskakuje wszystkich. Mąż, rodzina, współpracownicy – nikt nie może pojąć, dlaczego to zrobiła. Miała przecież wszystko – świetną pracę, piękny dom, kochającego męża, idealne dzieci.

czytaj dalej... na temat: Piąte spotkanie DKK- "idealneżycie"

Listopadowe spotkanie DKK

Utworzono dnia 10.11.2022

Martwe Jezioro - Olga Rudnicka

Tematem Kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 09.11.2022 r. była powieść Olgi Rudnickiej "Martwe Jezioro". Beata od lat nie utrzymuje kontaktu z rodziną. Rodzice mimo jej starań zawsze traktowali ją jakby w ogóle jej nie chcieli, za tu uwielbiali jej siostrę, która do świętych nie należała.

Beata zdana tylko na siebie zdobyła wykształcenie, teraz ma świetną pracę a rodzinne ciepło znajduje w domu swojej przyjaciółki Ulki. Przypadkowo przeczytany w gazecie artykuł powoduje, że Beata odkrywa, że z rodzicami nie łączą jej nawet więzy krwi. Prywatny detektyw, którego wynajmuje odnalazł pewne znaczące tropy, ale nawet on w pewnym momencie utkwił w martwym punkcie. Niespodziewanie Beata dostaje zaproszenie na ślub siostry. Jedzie tam w nadziei, że dowie się skąd się wzięła, ale nawet nie przypuszcza co odkryje. Towarzyszy jej brat Ulki, z którym przyjaciółka od lat chcę ją wyswatać. Tymczasem jej rodzina ma co do niej własne plany, jednak ku ich zaskoczeniu Beata nie jest już tą dziewczyną, która zrobiłaby wszystko, byle sprostać ich oczekiwaniom.

Powieść należy do typu lekkich, przyjemnych czytadeł. Książka napisana jest w lekkim zabawnym stylu. Zdaniem pań książka Rudnickiej to "zabawne czytadło na jeden wieczór", fascynująca i zabawna powieść, od której nie można się oderwać!

Klubowicze polecają ją wszystkim czytelnikom, którzy lubią ciekawą fabułę, intrygę i szukają odskoczni od monotonności dnia codziennego.

czytaj dalej... na temat: Listopadowe spotkanie DKK

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 23

W tym miesiącu: 61

W poprzednim miesiącu: 111

Wszystkich: 9973